Το Μάντσεστερ χωρισμένο στα δύο

Category: Lordos Published: 10 December 2017
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα σε όλους σας! Σπουδαία ματς περιλαμβάνει το σημερινό μενού, με το ενδιαφέρον όλων να εστιάζεται στο τεράστιο derby του Μάντσεστερ, στο derby μίσους και κορυφλης, ανάμεσα στην Γιουνάιτεντ και την Σίτι. Πάμε λοιπόν να δούμε τις σημερινές μας προτάσεις!

Hibernian - Celtic

Αντιμέτωπος με την ομάδα της καρδιά τους, ο Νιλ Λένον, του οποίου η ομάδα, η Χιμπέρνιαν, υποδέχεται στο Εδιμβούργο, την πρωτοπόρο Σέλτικ. Μπορεί η ομάδα του Ρότζερς, να έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη, όμως το διπλό, προσφέρεται χαμηλά. Νομίζω πως η Χιμπέρνιαν, παίζοντας στην έδρα της, μπορεί να σκοράρει απέναντι στην Σέλτικ και να βοηθήσει και αυτή στην εμφάνιση του over 2.5 goals, στο 1.72 της interwetten....Over 2.5 goals

Betis - Atletico Madrid

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο ημίχρονο την προηγούμενη αγωνιστική, στο εντός έδρας ματς με την Σοσιεδάδ, η Ατλέτικο Μαδρίτης όμως γύρισε το ματς και νίκησε με 2-1. Μετά από αυτή την νίκη, η ομάδα του Σιμεόνε, βρέθηκε στην 3η θέση, με 30 βαθμούς, στο -1 από την 2η Βαλένθια και στο -6 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Νομίζω πως η Ατλέτικο Μαρδίτης, είτε έτσι, είτε αλλιώς θα το πάρει το ματς, καθώς η φετινή Μπέτις, δεν είναι κάτι το σπουδαίαο. Εξάλλου, ματς σαν το σημερινό απέναντι σε ομάδες τύπου Μπέτις, εκτός έδρας, είναι υποχρεωμένη να τα παίρνει. Το διπλό της Ατλέτικο Μαρδίτης, είναι στο 1.80 της Novibet......2

Ajax - PSV Eindhoven

Αν και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, σε ένα τρελό ματς στην έδρα της Τβέντε, ο Άγιαξ με γκολ στο 90ο λεπτό δέχθηκε την ισοφάριση με 3-3! Για ακόμα ένα ματς ο Άγιαξ έδειξε τρομερές αμυτνικές αδυναμίες, φέρνοντας ισοπαλία, η οποία τον κράτησε στην 3η θέση, με 29 βαθμούς, στο -10 από την πρωτοπόρο σημερινή αντίπαλο της, την Αιντχόβεν. Λογικά το ματς θα έχει γκολ, αφού συγκρούονται οι δύο καλύτερες επιθέσεις, αλλά και οι δύο καλύτερες άμυνες! Από το πιθανό over 2.5 goals goals όμως θα προτιμήσω τελικά την νίκη του μεγάλου Άγιαξ, ο οποίος γνωρίζει πως αν θέλει να μείνει στο κυνήγι του τίτλου, σήμερα το απόγευμα στο Άμστερνταμ είναι υποχρεωμένος να νικήσει και πιστεύω πως τελικά θα νικήσει, πληρώνοντας όλους εμάς που θα ποντάρουμε στο 2.00 της Vistabet.....1

Manchester United - Manchester City

Τεράστιο ματς, derby μίσους που ενδεχομένως και να κρίνει πολλά, όσον αφορά την υπόθεση πρωτάθλημα. Η Μάντσεστερ Σίτι, βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση, με 43 βαθμούς, στο +8 από την μισητή της Γιουνάιτεντ και γίνεται αντιληπτό σε όλους, πως αν η ομάδα του Γκουαρντιόλα, βγάλεο σήμερα διπλό στο Όλντ Τράφορντ, θα έχει ένα πάρα πολύ μεγάλο προβάδισμα σχετικά με την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Σε τέτοια είδους ματς, ο καθένας έχει την δική του σεβαστή άποψη. Πιστεύώ όμως πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε τιμές αουτσάιντερ, μπορεί τουλάχιστον να μην χάσει. Το Μάντσεστερ χωρισμένο στα δύο, θα είναι σήμερα το απόγευμα, και θα προτιμήσω την διπλή ευκαιρία της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και το 1Χ στο 1.70 της Novibet.......1X