Σε τροχιά απευθείας ανόδου

Category: Lordos Published: 03 March 2018
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους σας! Εξαιτίας της μεγάλης κακοκαιρίας που πλήττει την Μεγάλη Βρετανία, απουσιάζουν πολλά ματς κυρίως στις μικρές κατηγορίες, τα οποία έχουν ήδη αναβληθεί. Πάμε λοιπόν να δούμε τις σημερινές μας προτάσεις.

Leicester City - Bournemouth

Δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας ματς μετά την ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Στόουκ. Η ομάδα του Πιέλ βρίσκεται στην 8η θέση με 38 βαθμούς, στο -1 από την 7η θέση, η οποία είναι πιθανό να οδηγήσει στην Ευρώπη. Υποδέχεται την Μπόρνμουθ, που αν και ήταν πίσω με 2-0 στο ημίχρονο εντός έδρας από την Νιούκαστλ, τελικά ισοφάρισε και με τον βαθμό της ισοπαλίας που πήρε, βρέθηκε στην 11η θέση με 32 βαθμούς, στο +5 από την ζώνη του υοβιβασμού. Ομάδες με επιθετικό στυλ αμφότερες και η επιλογή που θα κρατήσουμε από την συγκεκριμένη αναμέτρηση θα είναι το over 2.5 goals στο 1.75 της interwetten......Over 2.5 goals

Southampton - Stoke City

Με γκολ στο 90ο λεπτό η Σαουθάμπτον ήρθε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Μπέρνλι. Η ομάδα του Πελεγκρίνο ισοβαθμεί με την Σουόνσι και την Κρίσταλ Πάλας στους 27 βαθμούς, όμως υπερτερεί στην μεταξύ τους ισοβαθμία και έτσι η Σουόνσι είναι αυτή που είναι εντός επίκινδυνης ζώνης. 'Ενα βαθμό πιο κάτω από την Σαουθάμπτον έχει η σημερινή αντίπαλος της, η Στόουκ. Η ομάδα του Λάμπερτ προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία, όπως είπαμε και πριν απέναντι στην Λέστερ και είναι προτελευταία. Αίμα και άμμος καθώς πρόκειται για ένα ματς τεράστιου βαθμολογικού ενδιαφέροντος, όσον αφορά την υπόθεση παραμονή. Θα πάω με το ρίσκο και θα ποντάρω στο καλοπληρωμένο Χ2, καθώς δεν νομίζω πως η Σαουθάμπτον είναι τόσο ξεκάθαρο φαβορί, όσο μας λένε οι αποδόσεις. Η διπλή ευκαιρία της Στόουκ, είναι στο 2.20 της Novibet.....X2

Aston Villa - QPR

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, αυτό δεν εμπόδισε την Άστον Βίλα να πάρει το μεγάλο διπλό με 4-2 απέναντι στην Πρέστον. Με αυτή την εκτός έδρας νίκη, η ομάδα του Μπρους είναι στην 3η θέση με 63 βαθμούς, στο -4 από την 2η Κάρντιφ. Υποδέχεται την ΚΠΡ που υπέστη τεράστια εντός έδρας συντριβή με 5-2 από την Νότιγχαμ. Σε τροχιά απευθείας ανόδου θέλει να παραμείνει η Άστον Βίλα και αυτό το ματς είτε έτσι, είτε αλλιώς θα το πάρει και θα πληρώσει όλους εμάς που θα ποντάρουμε στην νίκη της και στο 1.75 της Vistabet......1

Saint Etienne - Dijon

Η Σεντ Ετιέν βρέθηκε πίσω στο μεγάλο derby μίσους απέναντι στην Λυών, όμως με γκολ στις καθυστερήσεις πήρε την πολύτιμη ισοπαλία. Πέντε ματς χωρίς ήττα για την ομάδα του Γκασέ (τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες), απολογισμός που την έφερε στην 12η θέση με 34 βαθμούς, στο +6 από την ζώνη υποβιασμού και στο -5 από την πεντάδα. Με μία νίκη σήμερα η Σεντ Ετιέν θα ξεφύγει από τις επίκινδυνες θέσεις και πλέον θα κοιτά ξεκάθαρα τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Θα πάω με την έδρα και την φανέλα της Σεντ Ετιέν καθώς το σημερινό ματς είναι στα μέτρα της. Η νίκη της Σεντ Ετιέν είναι στο 1.80 της Betshop.......1