Σε τροχιά τετράδας

Category: Lordos Published: 05 December 2018
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα σε όλους σας! Το κυρίως πιάτο της αγαπημένης μας Πρέμιερ Λιγκ διεξάγεται σήμερα, με το μεγάλο ματς να διεξάγεται στις 22:00 στο Μάντσεστερ εκεί όπου η Γιουνάιτεντ, υποδέχεται την Άρσεναλ. Πάμε λοιπόν να δούμε την σημερινή μας πρόταση!

Wolves - Chelsea

Εύκολη εντός έδρας απέναντι στην συμπολίτισσα Φούλαμ για την Τσέλσι με 2-0 και έτσι η ομάδα του Σάρι είναι στην 3η θέση με 30 βαθμούς, στο -7 από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι και στο +1 από την Άρσεναλ και την Τότεναμ που βρίσκονται στην 4η θέση. Σε τροχιά τετράδας θέλει να διατηρηθεί σήμερα το βράδυ η Τσέλσι παίρνοντας το διπλό. Μπορεί να πρόκειται για μία δύσκολη δοκιμασία, όμως ακόμα και αν δεχτεί γκολ η ομάδα του Σάρι, είναι σε θέση να σκοράρει ένα γκολ παραπάνω και να πάρει το διπλό στο 1.85 της Vistabet.......2

Manchester United - Arsenal

Αντάξια των προσδοκιών σε ακόμα ένα ματς παρουσιάστηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία μόλις στο 20ο λεπτό έχανε με 2-0 εκτός έδρας από την Σαουθάμπτον. Μπορεί να ισοφάρισε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως το τελικό 2-2, άφησε την ομάδα του Μουρίνιο να ισοβαθμεί με την Έβερτον στην 6η θέση με 22 βαθμούς, στο -8 από την σημερινή αντίπαλο την Άρσεναλ που βρίσκεται στην 4η θέση. Σε πελάγη ευτυχίας βρίσκεται από την άλλη η Άρσεναλ νικώντας με ανατροπή την μισητή της Τότεναμ εντός έδρας με 4-2. Δεν θέλω να μπλέξω με σημείο, αλλά θα πάω με τα γκολ. Πιθανότατο το ενδεχόμενο να σκοράρουν αμφότερες σήμερα το βράδυ. Από εκεί και πέρα θα περιμένουμε να σημειωθεί ένα γκολ παραπάνω, ώστε να επιβεβαιωθεί το goal/goal & over 2.5 goals στο 1.80 της Betshop.......Goal/Goal & Over 2.5 goals