Category: Lordos Published: 29 February 2020
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους σας! Τελευταία ημέρα του Φλεβάρη η σημερινή και πάμε να αποχαιρετήσουμε τον συγκεκριμένο μήνα με ταμείο, με τις ακόλουθες αναμετρήσεις:

West Ham - Southampton

Μετά τις δύο συνεχόμενες εκτός έδρας ήττες από Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ η Γουέστ Χαμ ισοβαθμεί με την Γουότφορντ εντός επίκινδυνης ζώνης, στο -1 από την Άστον Βίλα που είναι εκτός. Τα περιθώρια έχουν στενέψει επίκινδυνα για την ομάδα του Μόγιες, η οποία θέλει σήμερα το απόγευμα την νίκη, ώστε να πάρει βαθιά βαμολογική ανάσα. Θα ρισκάρω λοιπόν στην νίκη της Γουέστ Χαμ, στο 2.80 της interwetten....1

Fulham - Preston

Παρά το χαμένο πέναλτι στο 90ο λεπτό, η Φούλαμ σκόραρε στις καθυστερήσεις μεσοβδόμαδα παίρνοντας την πολύ σημαντική νίκη με 1-0 απέναντι στην Σουόνσι. Νίκη που έφερε την ομάδα του Πάρκερ, στο -5 από την 2η Λιντς. Δεν είμαι αρνητικός για τα πολλά γκολ, θα πάω όμως με την έδρα, αφού πιθανή νίκη σήμερα το απόγευμα της Φούλαμ θα την ισχυροποιήσει στα μπαράζ ανόδου και θα την κάνει να μα΄χεται για την 2η θέση που δίνει την απευθείας άνοδο. Η νίκη της Φούλαμ είναι στο 1.85 της Betshop.....1

Morecambe - Crew

Οι αναγνώστες της στήλης θα θυμάστε πως η Κρου το προηγούμενο Σάββατο μας πλήγωσε καθώς αν και νικούσε με 2-0 από το 35ο λεπτό, το τελικό σκορ έμεινε εκεί και έτσι το over 2.5 goals, που ήταν η επιλογή μας δεν ήρθε. Πιθανό διπλό όμως θα πάω με τα πολλά γκολ, αφού η Μόρκαμ είναι ομάδα που σκοράρει και ευελπιστώ πως κάτι ανάλογο θα γίνει και σήμερα, συμβάλλοντας και αυτή με την σειρά της, στην εμφάνιση του over 2.5 goals, στο 1.90 της bet365.....Over 2.5 goals

Colhester - Cheltenham

Ομάδες που σκοράρουν με ευκολία όμως αμυντικά παρουσιάζουν αδυναμίες. Δεν θα επιλέξω σημείο, αλλά θα πάω με το αμφίσκορο, στο 1.85 της stoiximan.....G/G

Grimsby - Northampton

Πέντε συνεχόμενα αμφίσκορα αριθμεί η Γκρίσμπι, εκ των οποίων τα τέσσερα συνεχόμενα ήταν over 2.5 goals. Πιθανότατο το ενδεχόμενο να σκοράρουν σήμερα το απόγευμα οι δύο ομάδες. Από εκεί και πέρα θα πάμε με το γκολ παραπάνω και το over 2.5 goals, στο 2.10 της Vistabet......Over 2.5 goals

Clyde - Folkerk

Οι σημερινές μας προτάσεις κλείνουν με την αναμέτρηση από την League 1 της Σκωτίας, ανάμεσα στην Κλάιντ και την Φόλκερκ. Η Φόλκερκ μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες της, είναι στην 2η θέση με 48 βαθμούς, στο -1 από την πρωτοπόρο Ρειθ Ροβερς, την οποία και αντιμετωπίζει την επόμενη εβδομάδα εκτός έδρας. Θα πάω με το διπλό και την νίκη της καλύτερης ομάδας, στο 1.80 της Novibet.....2