Σκορ, γκολ και θέαμα

Category: Lordos Published: 17 October 2020
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους σας!| Γεμάτη derby είναι η σημερινή αγωνιστική, τόσο στην Πρέμιερ Λιγκ, με το Έβερτον - Λίβερπουλ και το Μάντσεστερ Σίτι - Άρσεναλ, όσο και στην μητέρα των μαχών, το Σέλτικ - Ρέιντζερς στην Πρέμιερ της Σκωτίας. Οι σημερινές μας επιλογές εστιάζονται στα γκολ τις οποίες πάμε να δούμε ευθύς αμέσως!

Everton - Liverpool

Ονειρικό ξεκίνημα για την Έβερτον το 4/4 στο φετινό πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ. Σήμερα το μεσημέρι υποδέχεται την συμπολίτισσα της Λίβερπουλ, η οποία προέρχεται από την απίστευτη σφαλιάρα στο Μπέρμιγχαμ, χάνοντας με το εκκωφαντικό 7-2 από την Άστον Βίλα. Δεν αποκλείω το γεγονός η Λίβερπουλ να βγάλει αντίδραση και να πάρει το διπλό. Η ομάδα όμως του Κάρλος Αντσελότι, έχει μεσοεπιθετικά απίστευτη ποιότητα και έτσι η τελική μας επιλογή θα είναι το goal/goal & over 2.5 goals. Σκορ, γκολ και θέαμα λοιπόν με το goal/goal & over 2.5 goals, στο 1.88 της stoiximan.......Goal/Goal & Over 2.5 goals

Southend - Cheltenham

Αγκαλιά με την πρώτη φετινή της νίκη βρισκόταν η Σάουθεντ την προηγούμενη αγωνιστική στο εντός έδρας ματς με την Έξετερ, δυστυχώς όμως για αυτήν ισοφαρίστηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σήμερα το απόγευμα υποδέχεται την Τσέλτεναμ η οποία υπέστην εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Γκρίσμπι, αποτέλεσμα που την έφερε στην 5η θέση, στο -3 από την κορυφή. Σε τιμές αουτσάιντερ θα πάμε με τα πολλά γκολ και το over 2.5 goals στο 1.90 της Betshop......Over 2.5 goals

Walsall - Exeter

Ομάδες που σκοράρουν και δέχονται γκολ αμφότερες και κάτι ανάλογο ευελπιστώ και εύχομαι πως θα γίνει και σήμερα το απόγευμα. Πιθανότατο το ενδεχόμενο να σκοράρουν οι δύο ομάδες. Από εκεί και πέρα θα πάμε με το γκολ παραπάνω και το over 2.5 goals, στο 2.00 της interwetten........Over 2.5 goals

Newcastle - Manchester United

Ούτε ο πιο απαισιόδοξος οπαδός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν θα περίμενε αυτό το τραγικό ξεκίνημα. Η ομάδα του Σόλσκιερ προέρχεται από ντροπιαστική εντός έδρας ήττα με 6-1 από την Τότεναμ, σε ματς που είχε προηγηθεί μόλις στο 2ο λεπτό! Η φετινή Νιούκαστλ είναι πολύ δυναμωμένη και δεν μου φανεί σήμερα περίεργο αν νικήσει την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αποτέλεσμα που αν συμβεί θα δρομολογήσει εξελίξεις ακόμη και στον Σόλσκιερ. Δεν θα πάω όμως με την κόντρα , αλλά με τα πολλά γκολ και το over 2.5 goals, στο 1.75 της Vistabet.......Over 2.5 goals