Την πρώτη της νίκη

Category: Lordos Published: 14 October 2014
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα σε όλους σας! Εξαιρετικά άτυχοι σταθήκαμε χθες, αφού το Ισλανδία - Ολλανδία δεν ήρθε goal- goal ή έστω over 2.5 ποτέ. Αν και όλα ξεκίνησαν ιδανικά με τους Ισλανδούς να προηγούνται στο 7ο λεπτό, ενώ στο 42ο λεπτό το ματς ήταν 2-0. Όμως έληξε έτσι! Πάμε να δούμε τι θα μας απασχολήσει σήμερα. Καλή επιτυχία σε ότι και αν επιλέξετε!

Germany - Republic of Ireland

Η Γερμανία μας πλήγωσε το Σάββατο, χάνοντας με 2-0 εκτός έδρας στην Πολωνία. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, έχασε σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθεί, κάτι που αν έκανε, ενδεχομένως το τελικό αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό. Οφείλει να μπει δυνατά από την αρχή στο ματς, αφού όσο περνά η ώρα, τόσο και μεγαλύτερο άγχος θα αποκτούν οι Γερμανοί. Θα πάμε με την νίκη τους, από ημίχρονο…..1/1

Denmark - Portugal

Ντεμπούτο του Φερνάντο Σάντος στον πάγκο των Πορτογάλων, οι οποίοι την πρεμιέρα υπέστησαν ήττα σοκ στην πρεμιέρα εντός έδρας από την Αλβανία. Σήμερα αγωνίζονται στην Κοπεγχάγη και θεωρώ πως η εμπειρία, η ποιότητα των παικτών της, καθώς και η αύρα του Σάντος, είναι ικανά στοιχεία, ώστε σήμερα τουλάχιστον να μην χάσουν…….Χ2

Greece - Northern Ireland

Τις παραμέτρους της συγκεκριμένης αναμέτρησης όλοι τις γνωρίζετε. Δεν θέλω να πω πολλά. Την πρώτη τη νίκη στην φάση των ομίλων, ψάχνει σήμερα η Εθνική μας και πιστεύω, πως είτε εύκολα, είτε δύσκολα θα την πάρει….1

Poland - Scotland

Το Σάββατο την πιστέψαμε και μας δικαίωσε η Σκωτία. Ο Στράχαν κρατά χαμηλούς τόνους, όμως όλοι γνωρίζουν πως φέτος είναι η μεγάλη ευκαιρία των Σκωτσέζων για κάτι καλό. Πάνε στην Βαρσοβία να παίξουν με την Πολωνία, γνωρίζοντας πως είναι το αουτσάιντερ της αναμέτρησης. Δικαιολογημένα η Πολωνία που έκανε την τεράστια έκπληξη απέναντι στην Γερμανία, είναι το φαβορί. Πιστεύω όμως δεν είναι τόσο μεγάλο όσο λένε οι αποδόσεις. Θα ρισκάρω με την διπλή ευκαιρία της Σκωτίας, η οποία στην Stoiximan κοστολογείται στο 2.15…….X2

Serbia - Albania

Πριν το εκτός έδρας ματς με την Αρμενία, ο στόχος της Σερβίας ήταν η νίκη. Έτσι, όμως όπως εξελίχθηκε το Σαββατιάτικο παιχνίδι, οι Σέρβοι, πρέπει να αισθάνονται ικανοποιημένοι από τον βαθμό της ισοπαλίας. Στο 80ο λεπτό και ενώ η Αρμενία ήταν μπροστά στο σκορ, ο Στοίκοβιτς έπιασε πέναλτι. Στις καθυστερήσεις του ματς, η Σερβία ισοφάρισε και έτσι θέλει σήμερα, όσο τίποτα άλλο, την νίκη, προκειμένου να έχει ελπίδες πρόκρισης. Η Αλβανία, δεν είναι αμελητέα ποσότητα, όμως νομίζω πως η ομάδα του Άντβοκαατ, στις 23.30 θα έχει φτάσει στους τέσσερις βαθμούς….1