Το τελευταίο της χαρτί

Category: Lordos Published: 22 October 2014
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα σε όλους σας! Η Σίτυ ενώ νικούσε 2-0 στο ημίχρονο δυστυχώς μας χάλασε χθες την δυάδα μας του Champions League. Στα δε Αγγλικά, η μεγάλη Κάρντιφ μας πλήρωσε για ακόμη μία φορά, όμως η Μπόλτον δεν μπόρεσε έστω να πάρει τον βαθμό. Μετά λοιπόν τα χθεσινά μας δοκάρια, σήμερα θα ασχοληθούμε με τρία ματς από το Champions League, αφού η αγαπημένη μας Αγγλία θα μας απασχολήσει και πάλι το Σάββατο. Καλή επιτυχία σε ότι και αν επιλέξετε!

Anderlecht - Arsenal

Την Άρσεναλ το Σάββατο στο εντός έδρας ματς με την Χαλ, την πιάσαμε εύκολα στο over 2.5 (2-2). Μάλιστα ευτυχώς για αυτήν ο Γουέλμπεκ ισοφάρισε στο 90ο λεπτό και πήρε τον βαθμό. Τα προβλήματα στην άμυνα παραμένουν για τον Βενγκέρ. Σαν να μην έφτανε όμως αυτό, σήμερα ο Αλσατός τεχνικός θα ξεκινήσει με βασικό τερματοφύλακα τον νεαρό και άπειρο 22χρονο Μαρτίνεζ. Ο Μονρεάλ με τον Μερτεζάκερ θα είναι τα στόπερ, με τους Τσάμπερς και Γκιμπς να είναι δεξιά και αριστερά στα μπακ. Αν έπρεπε να πάω με το ζόρι σε ένα σημείο θα επέλεγα το διπλό, όμως θεωρώ πως καλύτερη επιλογή από αυτό το ματς, είναι το ενδεχόμενο να σημειωθούν πάνω από δύο γκολ…..Over 2.5

Liverpool - Real Madrid

Μπορεί να μας πλήρωσε η Λίβερπουλ την Κυριακή στο over 2.5εκτός έδρας με την ΚΠΡ (3-2), όμως για ακόμη μία φορά η ομάδα του Ρότζερς προβλημάτισε με την εμφάνιση της. Τα δύο από τα τρία γκολ ήταν αυτογκόλ της ΚΠΡ, ενώ η άμυνα της όπως έχουμε πει, μέχρι στιγμής έχει κρατήσει μόλις σε ένα ματς το μηδέν. Η Ρεάλ πάει χωρίς τον Μπέιλ στο Άνφιλντ, αλλά έχει απίστευτο υλικό. Μιλάμε για δύο ομάδες που έχουν το γκολ. Θεωρώ πως εύκολα ή δύσκολα στις 23.30, το over 2.5 θα έχει επιβεβαιωθεί….Over 2.5

Monaco - Benfica

Εδώ εις γνώσιν μου θα ρισκάρω στην διπλή ευκαιρία της Μπενφίκα. Πλέον τα πράγματα για τους Πορτογάλους είναι ξεκάθαρα. Αν θέλουν να επλίζουν μέχρι την τελευταία αγωνιστική για πρόκριση στην επόμενη φάση, πρέπει σε αυτά τα δύο ματς με τους Γάλλους, να πάρουν τουλάχιστον τέσσερις βαθμούς. Διαφορετικά η ομάδα του Ζέσους μας λέει adios για φέτος. Το τελευταίο της χαρτί παίζει σήμερα η Μπενφίκα και θα πάω μαζί της……Χ2