Category: Lordos Published: 11 February 2015
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα σε όλους σας! Εκπληκτικά τα πήγαμε χθες, αφού κάναμε δύο ταμεία, έχοντας το απόλυτο! Σήμερα θα κρατήσω και πάλι τέσσερις επιλογές, οι οποίες είναι ακόλουθες. Καλή επιτυχία σε ότι και αν επιλέξετε!

Manchester United - Burnley

Η United δεν μας δικαίωσε την Κυριακή ισοφαρίζοντας με γκολ του Μπλιντ στις καθυστερήσεις στο Λονδίνο, απέναντι στην Γουέστ Χαμ. Μακελειό γίνεται για μία θέση στην 4αδα, αφού πλέον μετά και την χθεσινή της νίκη και η Λίβερπουλ μπήκε για τα καλά στο κόλπο. Αν οι γηπεδούχοι δεν νικήσουν την νεοφώτιστη και προτελευταία Μπέρνλι μέσα στο Old Trafford, ας τα παρατήσουν...1 & Over 2.5

Stoke - Manchester City

Τεράστιο κάζο το Σάββατο για την City, αφού ισοφάρισε στο 93o λεπτό με τον Μίλνερ εντός έδρας με αντίπαλο την Χαλ. Μία ισοπαλία που έφερε στο -7 από την Τσέλσι. Μπορεί πλέον η υπόθεση τίτλος να είναι δύσκολη, όμως η ομάδα του Πελεγκρίνι επιβάλετται να κοιτά και προς τα κάτω, αφού η διαφορά με τι υπόλοιπες ομάδαες έχει μικρύνει. Εύκολα ή δύσκολα, θεωρώ πως το διπλό θα επιβεβαιωθεί....2

Partick Thistle - Celtic

Την ευκαιρία να είναι και πάλι μόνη πρώτη στο +3 από την Αμπερντίν έχει η Σέλτικ. Λογικά θα κερδίσει στο derby την συμπολίτισσα της Πάρτικ Θιστλ, όμως το διπλό πληρώνει ελάχιστα. Θα πάμε με το ενδεχόμενο στην συγκεκριμένη αναμέτρηση να σημειωθούν παραπάνω γκολ, αφού και η Πάρτικ μπορεί να συμβάλλει ώστε αυτό το over 2.5 να επιβεβαιωθεί.....Over 2.5

West Brom - Swansea

Από την κόλαση στον παράδεισο πήγε την Κυριακή η Γουέστ Μπρομ, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπέρνλι. Αν και έχανε στο πρώτο μισάωρο με 2-0 τελικά κατάφερε και πήρε την ισοπαλία. Ένας βαθμός που την έφερε στο +1 από την ζώνη. Το διπλό της ΚΠΡ έφερε ανακαταράξεις στην υπόθεση παραμονή, οπότε ματς σαν το σημερινό για τους γηπεδούχους συγκαταλέγονται από αυτά που πρέπει να τα πάρουν αν θέλουν να σωθούν. Η Σουόνσι δεν είναι αμελητέα ποσότητα, όμως βρίσκεται στην μέση της βαθμολογίας και δεν πρόκειται ούτε να κινδυνεύσει, ούτε να πάει πιο ψηλά. Ο άσσος είναι καλοπληρωμένος και θα τον προτιμήσουμε. Υποχρεωμένη να νικήσει είναι σήμερα η Γουέστ Μπρομ και θα νικήσει.....1