Category: Lordos Published: 18 April 2021
Written by Fotis matzaris

Καλημέρα σε όλους σας! Άσχημη η μέρα η χθεσινή για την στήλη και πάμε να δούμε τις σημερινές μας επιλογές, οι περισσότερες των οποίων προέρχονται εκτός Νησιού!

Xania - Apollon Larisas

Οι σημερινέςμας επιλογές ξεκινούν από την Κρήτη και πιο συγκεκριμένα τα Χανιά. Εκεί η ομώνυμη ομάδα δύο αγωνιστικές πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος βρίσκεται στην 5η θέση με 31 βαθμούς, στο -7 από την 2η Ξάνθη. Μετά το χθεσινό διπλό του Ιωνικού στην Λιβαδειά, ο Ιωνικός είναι το τεράστιο φαβορί για την απευθείας άνοδο και έτσι play off θα γίνει μεγάλη μάχη για την 2η θέση. Την τελευταία αγωνιστική τα Χανιά παίζουν εκτός έδρας ματς με τον Ιωνικό, οπο΄τε σήμερα η νίκη είναι μονόδρομος….1

Bochum - Hannover 96

Μεταφερόμαστε στην Τσβάιτε Λίγκα εκεί οπού θα πάμε με την Μπόχουμ, η οποία θέλει να πάρει σήμερα το μεσημέρι την εντός έδρας νίκη για να παραμείνει στην κορυφή και να γίνει το πολύ μεγάλο φαβορί για την απευθείας άνοδο, επτά αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος…..1

Regensburg - Heindehaim

Παραμένουμε στην Τσβάιτε Λίγκα και θα ρισκάρουμε με το διπλό της Χάιντεχαιμ, η οποία θέλει να παραμείνει στο κόλπο της τριάδας. Προέρχεται από το διπλό με 3-1 απέναντι στο Ανόβερο, που την έφερε στην 5η θέση με 45 βαθμούς, στο -5 από το τρίτο Αμβούργο, θέση που οδηγεί σε μπαράζ ανόδου και στο -6 από την απευθείας άνοδο……2

Panachaiki - Ergotelis

Ο Εργοτέλης κάλλιστα μπορεί να χαρακτηριστεί η Ελληνική Ρότσντειλ για την στήλη. Από τις πλέον αγαπημένες ομάδες η οποία μας έχει πληρώσει αρκετές φορές στα καλοπληρωμένα over 2.5 goals. Ομάδα που σκοράρει και δέχεται γκολ με την ίδια χαρακτηριστική ευκολία. Κάτι ανάλογο πιστεύω πως θα γίνει και σήμερα το μεσημέρι στην Πάτρα και θα έχουμε πληρωθεί για ακόμη μία φορά με τα πολλά γκολ…….Over 2.5 goals

Rangers - Celtic

Η μητέρα των μαχών διεξάγεται σήμερα το απόγευμα στην Γκλασκώβη. Αναμέτρηση για τους 16 του FA Cup, η οποία αν στα 90 λεπτά λήξει ισόπαλη, ακολουθεί παράταση/πέναλτι. Μετά την κάκιστη φετινή χρονιά, η μοίρα τα έφερε έτσι, ώστε η Σέλτικ αν προκριθεί μέσα στην έδρα της μισητής της Ρέιντζερς, να δώσει μεγάλη χαρά στους οπαδούς της και να γίνει το πρώτο φαβορί για την κατάκτηση του κυπέλλου. Όρκος τιμής για την Σέλτικ, η οποία νομίζω πως σήμερα ήρθε η ώρα να πάρει μία μεγάλη νίκη - πρόκριση……Celtic Qualify

Leicester - Southampton

Η Τσέλσι μετά την χθεσινή της νίκη απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι είναι ήδη στον τελικό και περιμένει τον αντίπαλο της. Όπως και χθες έτσι και σήμερα ο ημιτελικός της Λέστερ με την Σαουθάμπτον θα γίνει στο Γουέμπλει, ενώ ως γνωστόν αν υπάρξει ισοπαλία στα 90 λεπτά ακολουθεί παράταση/πέναλτι. Θα πάω με την καλύτερη και πιο ποιοτική ομάδα και θα κρατήσω την νίκη - πρόκριση της ομάδας του Ρότζερς. Αν η Λέστερ προκριθεί στην παράταση ή στα πέναλτι, οκ εις γνώσιν μας παίξαμε και χάσαμε. Νομίζω όμως πως η Λέστερ θα κάνει το καθήκον της και θα μας πληρώσει…..1